logo2
logo2
logo3
logo4

prezentuje:

headerInfo

o co w tym chodzi?

Już czwarty rok z rzędu organizujemy Olsztyn Street Art Garden. Dlaczego?

Chcemy, żeby w Olsztynie pojawił się nowy street art. Street Art Garden to konkurs, dzięki któremu każda osoba z pomysłem może zrealizować go i nanieść w przestrzeń miejską. Technika wykonana dzieła jest dowolna - może to być graffiti, mural, szablon, vlepka, instalacja czy inna forma, która najlepiej odda Twój pomysł.

Konkurs organizujemy wspólnie z miastem Olsztyn, przy wsparciu Panda Marketing. W tym roku znowu wraca do gry znana z pierwszej edycji ekipa Stowarzyszenia Arka.

Dla kogo jest konkurs?

Dla każdego! Serio, nie musisz być mega artystą, aby stworzyć fajny street art. Liczy się szczególnie pomysł, dobranie fajnego miejsca, a często mniejsze znaczenie ma technika wykonania. Z drugiej strony, osoby uzdolnione plastycznie, na pewno zostaną docenione za technikę i kunszt wykonania. Możecie tworzyć prace rodzinnie, samemu, z kolegami z pracy czy drużyny. To ma być dobra zabawa dla każdego.

Jakie prace można wykonać i gdzie?

Nie narzucamy jakichkolwiek ograniczeń co do techniki, formy czy miejsca. Możesz zrobić pokaz video, a możesz zrobić rzeźbę w centrum miasta, czy graffiti w tunelu. Ważne jest, aby do miejsca podchodzić z szacunkiem, przecież tworzymy w przestrzeni, która jest dla wszystkich. Stąd też jasne jest, że nikt nie pozwoli wykonać graffiti w centralnej zabytkowej części miasta, tam świetnie sprawdzą się np. rzeźby lub inne instalacje. No i nie pozwolimy na prace obraźliwe, zbyt polityczne czy po prostu niesmaczne, ma być pozytywnie i przyjemnie.

Czy można się inspirować?

Pewnie. Jeżeli gdzieś w necie widziałeś jakiś mega fajny street art i znasz miejscówkę w Olsztynie, do której świetnie by pasował - nie ma nic złego w tym, aby wykonać ją po swojemu, tu, na miejscu. Wielu artystów tak robi, po prostu postaraj się dodać coś od siebie, inspiruj się, aa nie kopiuj, baw się formą i miejscem, i nie ukrywaj czym się inspirowałeś, to też uznanie dla drugiego artysty. A jeżeli masz nowy świeży oryginalny pomysł, nie bój się go! To najpiękniejsze, co można zrobić - coś własnego i unikalnego.

Kiedy gdzie i po co impreza końcowa?

Spotykamy się 1.09, impreza startuje o godzinie 12:00 przy ul. Niepodległości 85, od strony parku centralnego w Stowarzyszeniu Arka. Pogoda nam niestraszna, w razie ulewnego deszczu, schowamy się w budynku Arki. Najważniejszy cel imprezy to ogłoszenie i uhonorowanie zwycięzców, których ogłosi Prezydent Miasta około godziny 14. Jak co roku staramy się pokazać dzieciakom i dorosłym, że street art jest fajny, więc organizujemy malowanie profesjonalnymi puchami, zajęcia z tańca i tworzenia muzyki oraz wiele innych atrakcji. Wpadnij, pochilluj z nami. Będzie fajnie.

Jak przebiega cały konkurs?

Są 4 proste korki opisane poniżej.

Pierwszy i najważniejszy to zgłoszenie swojego pomysłu na konkretną pracę i konkretne miejsce. W całej reszcie pomogą organizatorzy. Przeprowadzimy razem legalizację miejscówki i jak tylko pozwolą nasze możliwości, pomożemy przy wykonaniu pracy. Na koniec realizujesz pracę, robisz fotki albo film i wysyłasz. Done. Teraz czekasz tylko na wyniki podczas końcowej imprezy 1 września.

OK, Jak się masz do tego zabrać?

bubble1

Zgłoś

Między 15.06 a 17.07 zgłaszasz swoją pracę do konkursu, korzystając z naszego formularza.

bubble2

Legalizuj

Od 17.07 do 17.08 legalizujemy wraz z Toba miejscówkę i załatwiamy formalności wraz z miastem.

bubble3

Twórz i wyślij

Od 18.08 do 26.08 Showtime! – Wszyscy artyści realizują swoje prace na terenie całego Olsztyna.

bubble4

Wygrywaj i świętuj

1.09 godzina 12:00 w Stowarzyszeniu Arka w Parku Centralnym – Party Time i wyniki konkursu.

zglos-prace-btn


Pomagają nam

W TYM ROKU JESTEŚMY CZĘŚCIĄ OLSZTYŃSKIEGO LATA ARTYSTYCZNEGO

stopka-ola-2018
Chciałbyś zostać patronem? Chciałbyś zostać partnerem serwisu? Chcesz wesprzeć nasz projekt? Jarasz się street artem i chciałbyś angażować się w rozwój tej sztuki w Olsztynie? Powiemy Ci, z czym się to wiąże i co możesz zyskać. Dzwoń bądź pisz: Tel: 503 691 169 mail: kontakt@olsztynstreetart.pl

Patronaty

Tak było poprzednio