Malujemy z MPEC Olsztyn

18.04.2015
Już 10 maja w siedzibie MPEC zrobimy pierwszą akcję OSA w Olsztynie!

Startujemy w niedzielę 10 maja o godzinie 12. Zaczniemy od krótkiego wykładu na temat najważniejszych rzeczy związanych z malowaniem i tym, jak to się robi. Potem rozpocznie się warsztat, który podzielony na dwie części: przygotowanie szablonu i naniesienie projektu. Razem z nami malować będą fachowcy. Cała akcja potrwa od 3 do 5 godzin! Wstęp na wydarzenie jest wolny, ale liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona.

Wydarzenie jest jedną z atrakcji Dni Otwartych Funduszy Europejskich (więcej informacji: http://dniotwarte.eu/atrakcje/dzien-otwarty-w-mpec-olsztyn/). Tego dnia w siedzibie MPEC przy Słonecznej 46 odbędzie się dzień otwarty. Uczestnicy będą mogli nie tylko pomalować z nami, ale także obejrzeć ciepłownie miejską i dyspozytornię - miejsca, na co dzień zamknięte dla zwiedzających.

- Chcemy pokazać, że graffiti jest sztuką, która może znacząco upiększyć nasze miasto. Dlatego już w przeszłości decydowaliśmy się na ozdabianie naszych konstrukcji ciepłowniczych z udziałem artystów. Planujemy tez podobne akcje w przyszłości - tłumaczy kierownik działu marketingu MPEC. - Zależy nam na tym, żeby streetart powstawał odpowiedzialnie i mądrze. Żeby nowe rzeczy pojawiały się na legalnych murach i żeby upiększały miasto.

- Postanowiliśmy sobie za zadanie propagowanie streetartu oraz graffiti w naszym mieście. Zaczęliśmy od portalu, który niedługo będzie miał swoją premierę, a teraz angażujemy się w akcje - mówi Andrzej Sadowski, pomysłodawca OSA. - Chcemy również sami prowokować do powstawania nowych prac i edukować w tym zakresie olsztyniaków.

W niedzielę dla uczestników warsztatów i osób biorących udział w Dniu Otwartym zorganizowany zostanie dojazd MPK z przystanku Plac Roosevelta (stacja paliw Statoil) o 10.30 i powrót MPK o 15.00 z siedziby MPEC do przystanku Plac Roosevelta (koło McDonald’s).

Akcja odbędzie się dzięki wsparciu MPEC i firmie Montana, która zaopatruje nas w puszki.